חדשות האתר

 


הקלק כאן ותוכל ליהנות מעדכונים שוטפים ומהטבות שונות

חדש - קבוצת רכישה לביצוע מסחר בבורסה בחו"ל - תנאים אטרקטיביים במיוחד - לפרטים והצטרפות צור קשר

מסלולי מסחר בבורסה בישראל - תנאים אטרקטיביים במיוחד - צור קשר

לקבלת מידע נוסף אודות מערכות מסחר אוטומטי, מסחר בבורסה בארץ ובחול ועוד 0522963563 go4it@017.net.il

למעבר לזירת הפורומים לחץ כאן

 

 

השקעות - בחירת מניות להשקעה

בחירת מניות להשקעה מבוססת על ניתוח יסודי ומקיף של החברות הנסחרות בבורסה, הסביבה העסקית שבה הן פועלות, הפוטנציאל שלהן ועוד. יש מי שבוחרים להשקיע לא על בסיס ניתוח רציונלי אלא באופן ספקולטיבי, על פי תחושת הבטן. מסחר בבורסה מתנהל על פי עקרונות מסוימים, אף שיש בו מרכיב של הימור.  חשוב לציין ולהדגיש כי מסחר בבורסה מחייב רכישת ידע והבנת אופן פעולתו של השוק.

על מנת לא לשים את כל הביצים בסל אחד, מה שעלול לסכן את כולן, מומלץ בכל מקרה, כשיקול אסטרטגי לפזר את ההשקעה ובתוך כך לפזר ולמזער את הסיכון.

שוק תנודתי ותזזיתי

בחירה במניה היא בחירה של חברה. ההחלטה על רכישת מניותיה של חברה מבוססת על הערכה ואומדן סיכוייה. הבחירה בה מניחה כי היא עשויה להשיא תשואה נדיבה. על מנת למקסם את הסיכוי לבחור בחברות בעלות פוטנציאל רווחי מומלץ להסתייע בייעוץ של יועצי השקעות ומנהלי תיקים מיומנים ומנוסים. יש להם כלים, אמצעים ושיטות להעריך שווי של חברות ולאמוד את פוטנציאל הצמיחה שלהם באופן הגיוני ומושכל על בסיס ביצועיהן ומרכיבים נוספים. חשוב לשים לב, בין השאר, לא רק לחוסנה של חברה שמתעתדים לרכוש את מנייתה אלא גם להתנהגותה של הנהלתה – האם היא משתפת את בעלי המניות ברווחים ולא משתמשת בהם רק לצורך אישור משיכות משכורות עתק ובונוסים שונים.

אורך רוח

סבלנות ואורך רוח נדרשים בתחומים רבים וגם בבורסה, יעידו על כך גם מי שעושים בשימוש במכשיר המכונה מערכות מסחר למיקסום הרווחים ובכל זאת עלולים להיווכח כי אין די באמצעי טכנולוגי מתקדם וכי הם עשויים להיאזר בסבלנות עד לראיית רווחים ומימושם. על מנת שהסבלנות לא תתברר רק כהמתנה עקרה שאין בה תועלת, חשוב לאתר חברות שפעילותן העסקית רצופה ויציבה כדי שאפשר יהיה לרכוש את מניותיה במחיר הוגן. חשוב לציין שתנודתיות עשויה או עלולה- תלוי – לבוא לידי ביטוי לכאן ולכאן: משקיעים עשויים להיווכח כי חברה טובה ובעלת פוטנציאל שוק גבוה מדשדשת במקום עד שהיא מתגלה וההיפך- הם עלולים להיווכח כי חברות מסוימות נשכרות במחיר גבוה מדי ומגיע שלב שבו השוק מגלה זאת ועורך תיקון שעלול להכאיב בכיס לאנשים מסוימים שהימרו עליה.

בשורה התחתונה: רצוי ולמעשה חיוני להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שרוכשים מניות של חברה על מנת לא להילכד בבועה שיצרו אותה דעת קהל, ניפוח יחצ"ני וגורמים אינטרסנטים שונים. הכסף שלכם ודאי חשוב ויקר לכם מכדי לוותר על ייעוץ כיצד להשקיע אותו באופן מושכל, זהיר ומידתי.


• מידע זה מוגש כאינפורמציה בלבד.
• אין במאמר זו להוות המלצה או חוות דעת בקשר לעיסוק במסחר בבורסה.
• קבלת החלטה כלשהי המתבססת על מאמר זה הינה על אחריותו של הקורא בלבד.