חדשות האתר

 


הקלק כאן ותוכל ליהנות מעדכונים שוטפים ומהטבות שונות

חדש - קבוצת רכישה לביצוע מסחר בבורסה בחו"ל - תנאים אטרקטיביים במיוחד - לפרטים והצטרפות צור קשר

מסלולי מסחר בבורסה בישראל - תנאים אטרקטיביים במיוחד - צור קשר

לקבלת מידע נוסף אודות מערכות מסחר אוטומטי, מסחר בבורסה בארץ ובחול ועוד 0522963563 go4it@017.net.il

למעבר לזירת הפורומים לחץ כאן

 

 

מסחר אוטומטי - איך זה עובד ?


מסחר אוטומטי  - איך זה עובד ?

במאמר זה השתדלנו לרכז עבורך מספר שאלות ותשובות אשר עשויות להדריך אותך בדרכך לסחור בבורסה בעזרת תוכנת מסחר אוטומטי.

להלן מספר שאלות ותשובות אשר עשויות לעזור לך להבין איך להתחיל לסחור בצורה אוטומטית בבורסה.

- מהו מסחר אוטומטי ?

נפתח בהסבר קצר מתוך ויקיפדיה אודות מסחר אוטומטי ( הנקרא בין היתר גם מסחר אלגוריתמי \ אלגו טריידינג )


מסחר אלגוריתמי (ידוע גם  כ- אלגו טריידינג או Black Box trading) הוא מסחר בבורסה מבוסס תוכנת מחשב, אשר שולחת פקודות מסחר שנוצרות באמצעות אלגוריתם ממוחשב. אלגוריתם זה יוזם הוראות קנייה ומכירה בהתבסס על פרמטרים של תזמון, מחיר, סחירות ועוד. הוראות אלה מועברות לביצוע ללא הפעלת שיקול דעת נוסף או התערבות אדם.

מסחר אלגוריתמי נמצא מזה שנים אחדות בשימוש יומיומי על ידי קרנות גידור, קבוצות מסחר, קרנות נאמנות וגופים מוסדיים אחרים ובהדרגה – גם על ידי סוחרים מקצועיים עצמאיים. אלגוריתם מסחר יכול לשמש את הסוחר בכל אסטרטגית מסחר, כגון – ספקולציה (Trend Following), ארביטראז' או ארביטראז' סטטיסטי.רבים מבין האלגוריתמים פותחו על מנת ליישם אסטרטגיות מסחר שונות. בתחילה מסחר אלגוריתמי פותח לצד הרוכש על מנת להפחית את עלות העסקאות. בשנים האחרונות, סחר בתדירות גבוהה (HFT - high frequency trading) הפך לאסטרטגיית המסחר הבולטת ביותר ומאפיינת את מרבית האסטרטגיות הקיימות.מאחר והצלחת המסחר האלגוריתמי מבוססת בין היתר על מסחר מהיר ורב בסכומים נמוכים, עוצמת ומהירות ביצוע העסקאות משחקות תפקיד מרכזי אשר קובע בסופו של יום את רווחיות הפעולה שאותרה כבעלת פוטנציאל רווחי ועתידה לצאת לפועל. כתוצאה מכך, סוחרים מוחלפים במחשבים שכן מהירות חיבורם (קליטה והעברת נתונים) לרשת המסחר שנמדדת במיקרו שניות הפכה למשמעותית ביותר.


- לשם מה אני נזקק לתוכנת מסחר אוטומטית ?

אין זה סוד שבמסחר בבורסה חלה על הסוחר חובה להשתמש בכמה שיותר כלים אשר מקנים לסוחר " יתרון יחסי " אשר תורם לא מעט להשגת תשואות חיוביות. תחום המסחר האוטומטי בבורסה הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות. משקיעים אשר סוחרים בבורסות חו"ל ראו והבינו עד כמה הקדימה הטכנולוגית עשויה לתרום במסחר בבורסה והחלו להתעניין יותר ביותר באפשרות לסחור גם בבורסה הישראלית בעזרת תוכנת מסחר אוטומטי. תוכנות אלה מבצעות את המשימה שהטיל עליה הסוחר בדיוק, במהירות שיא ובמספר רב של ניירות ערך במקביל.


 - כיצד אני מתחיל לסחור בבורסה הישראלית באמצעות פקודות מסחר אוטומטי ? 

על מנת להתחיל לסחור בבורסה באמצעות פקודות מסחר אוטומטי עליך להיות בעל חשבון השקעות ( בבית השקעות \ בבנק ).


- האם כל חשבון השקעות מאפשר לסחור בצורה אוטומטית ?

לא, חשבון ההשקעות חייב לכלול תוכנת מסחר FMR ולכלול הרשאות טסקבר ( TaskBar )


- מהן הרשאות טסקבר וכיצד אני מקבל אותן ?

הרשאות טסקבר ( TASK BAR ) הינן האפשרות לקבלת זרימת נתוני בורסה בזמן אמת לצורכי הפעלת תוכנת מסחר אוטומטית.

ניתן לקבל הרשאות טסקבר הן בבית ההשקעות והן בבנקים. בנוסף להרשאות עצמן בחשבון המסחר, יש להתקין במחשבך  " קבצי טסקבר " אשר מאפשרים לך לקבל את המידע ולהתחבר לחשבון ההשקעות שלך באמצעות תוכנת מסחר אוטומטי.


- פיתחתי שיטת מסחר משלי ( " סיסטם " ), האם אני יכול לסחור אותה בצורה אוטמטית ? 
                        
בהחלט, אנו בחברת GO4IT ייחדנו מחלקה מיוחדת המתמחה בפיתוח תוכנות מסחר אוטומטי למסחר בבורסה בהתאמה אישית המתבססות על שיטתו של הסוחר ( אלגרותים מסחר )  כפי שיאפיין והגדיר את צורת הפעולה שלה.

- אני מתכנת ומעוניין לפתח תוכנת מסחר אוטומטי בעצמי, האם אתם יכולים לעזור לי בצורה כזו או אחרת ?
                                                 
בהחלט, אנו בחברת GO4IT, מבינים את צרכי המתכנתים והקושי שלהם בפיתוח תוכנות מסחר לבורסה ופתחנו אפשרות - חיבור API - המאפשר למתכנת המעוניין לפתח תוכנת מסחר אוטומטית למסחר בבורסה לחסוך בעלויות ובזמן הפיתוח על ידי עבודה עם רכיבי המסחר האוטומטי שלנו ולך כמפתח נותר רק לבנות את ליבת המערכת שלך.

- איזו חומרה אני נזקק להתקין במחשבי על מנת להפעיל מערכת מסחר אוטומטי ?

כיום כמעט כל המחשבים מספיק חזקים על מנת לסחור דרכם בצורה אוטומטית, יחד עם זאת אנו מוצאים לנכון לציין בפניך את דרישות החומרה  המנימאליות
Windows XP / 2003 / Windows  7
מעבד Pentium 4
לפחות 1 GB זיכרון
1000 מגה ( 1 ג'יגה ) לפחות פנוי על הדיסק הקשיח


- האם מיד עם פתיחת חשבון למסחר עצמאי הכולל מערכת FMR והרשאות טסקבר אני יכול להתחיל לסחור בצורה אוטומטית ?

בהחלט, תוכל ליהנות ממגוון רכיבי מסחר אוטומטי שפיתחנו המאפשרים לך לסחור בבורסה הישראלית בצורה אוטומטית ולהינות מכל היתרונות במסחר אוטומטי .


הנך מוזמן ליצור קשר ולהתחיל לסחור בבורסה הישראלית באמצעות מערכת מסחר אוטומטית, תוכל אף להצטרף למסלולי מסחר בבורסה הכוללים קבלת מערכת מסחר אוטומטי ללא תשלום !

לפרטים נוספים,