חדשות האתר

 


הקלק כאן ותוכל ליהנות מעדכונים שוטפים ומהטבות שונות

חדש - קבוצת רכישה לביצוע מסחר בבורסה בחו"ל - תנאים אטרקטיביים במיוחד - לפרטים והצטרפות צור קשר

מסלולי מסחר בבורסה בישראל - תנאים אטרקטיביים במיוחד - צור קשר

לקבלת מידע נוסף אודות מערכות מסחר אוטומטי, מסחר בבורסה בארץ ובחול ועוד 0522963563 go4it@017.net.il

למעבר לזירת הפורומים לחץ כאן

 

 

חיתוך הזהב וחיתוך המוות- חיתוכים קוטביים בבורסה

חיתוך הזהב וחיתוך המוות-  חיתוכים קוטביים בבורסה

מסחר בבורסה מזמן לא רק הזדמנויות כלכליות אלא גם שמות מעניינים, משעשעים, סמליים. אנשים בקיאים ומיומנים במסחר בבורסה מכירים מערכות מסחר, טכניקות, טקטיקות והם גם יכולים לנבא תנודות בשוק שהתנודתיות היא אחד ממאפייניו המרכזיים.

מי מהם שעוסקים במסחר מזה זמן ודאי מכירים את הביטויים חיתוך הזהב (כן יירבה...) וחיתוך המוות (שלא נדע...). חיתוך הזהב הוא כאשר ממוצע נע קצר חוצה ממוצע נע ארוך בכיוון מעלה. חיתוך זה מהווה אישור לכך שהמגמה נותרה בעינה, על כנה וכי לא צפוי ממנה כל פגע. חשוב לציין, כי חלק ניכר מהסוחרים הגדולים, הכבדים, אינם מודאגים מתנודות קצרות ותוך יומיות החלות בשוק. יש להם אורך נשימה וסבלנות והם תמיד דואגים להיות בצד הנכון, צד המגמות ארוכות הטווח המייצר במבחן הזמן תשואות נדיבות ורווחים נאים להם וללקוחותיהם.  על מנת לזהות את המגמות  ארוכות הטווח  מתמקדים סוחרים אלה בממוצעים הנעים האקספוננציאליים הן ל- 50 ימים והן ל- 200 ימים- זה הטווח שבמסגרתו מתבצע חיתוך הזהב, המהווה אינדיקציה ואיתות לסוחרים לקנות מניה שנמצאת בעיצומה של מגמת עלייה וצפויה לנסוק עוד יותר. מצב זה מאיץ ומגדיל  את מחזורי המסחר ובכך מאמיר את מחירי המגמה.  יש מי שמעדיפים דווקא להמתין להתמתנות ולדעיכת סחרור הקניות ונמנעים ממימוש רווחים לאלתר. הם מאמינים כי המניה לאחר תיקון תציע להם את אותה הזדמנות לקנייה אבל במחיר מופחת.

אותו הדבר אבל בדיוק הפוך

חיתוך המוות הוא יישום אותה טכניקה בהיפוך. הגדרת חיתוך המוות היא כאשר הממוצע נע הקצר חוצה את ממוצע נע הארוך יותר  כלפי מטה. יש בכך איתות לסוחרים על הזדמנות לשורט ( Short) במניה. כאשר ממוצע נע ל- 50 ימים חותך את הממוצע הנע ל 200 ימים בכיוון מטה- סוחרים נוטים בדרך כלל להקטין את חשיפתם למניה.מימוש נטייה זו עשויה לגרום ולגרור תנועה חדה כלפי מטה. גם בהינתן מגמה זו, הסוחרים בעלי אורך הנשימה והסבלנות יעדיפו להמתין לתיקון מחירים שיתבצע, כמשוער וכצפוי, לאחר הנפילה הראשונית על מנת לאפשר להם לפתוח פוזיציית שורט במחיר גבוה יותר המציע יחס סיכון/סיכוי טוב יותר.

 

על מנת להבין את האופן שבו מתנהג (ומתנדנד) השוק נדרשים ניסיון ותק ובעיקר- עצבים חזקים, יכולת לעמוד בלחצים, להבין כי ירידות הן חלק מובנה משוק ההון וכי איש לא יכול להבטיח לכם תשואות ורווחים בטוחים בכל מצב, בכל תנאי, בכל עת. עם זאת- שננו וזכרו כי רק המעז מנצח...