צור קשר

חדשות האתר

 


הקלק כאן ותוכל ליהנות מעדכונים שוטפים ומהטבות שונות

חדש - קבוצת רכישה לביצוע מסחר בבורסה בחו"ל - תנאים אטרקטיביים במיוחד - לפרטים והצטרפות צור קשר

מסלולי מסחר בבורסה בישראל - תנאים אטרקטיביים במיוחד - צור קשר

לקבלת מידע נוסף אודות מערכות מסחר אוטומטי, מסחר בבורסה בארץ ובחול ועוד 0522963563 go4it@017.net.il

למעבר לזירת הפורומים לחץ כאן

 

 

שיטת מסחר יומי באופציות מעוף

נתחיל בהגדרה, מהו מסחר יומי בבורסה ?

מסחר יומי - מסחר יומי בבורסה הינו מסחר בניירות ערך ( מניות, אופציות מעוף, תעודות סל, אג"ח וכו'). אשר המחיר שלהם משתנה על בסיס יומי והקניה והמכירה של נייר הערך מתבצעים באותו יום, ברגע סיום המסחר הסוחר נמצא ללא פוזיציה בשוק.
( הסבר נוסף אודות מסחר יומי )

אנו בחברת Go4it שקדנו על שיטת מסחר ( אלגוריתם מסחר ) אשר עשויה להעלות את הסיכוי שלך להרוויח ב מסחר בבורסה - מסחר יומי באופציות מעוף בצורה משמעותית מאוד.

מאחר ומאמר זה ארוך במיוחד, תמצתנו את עקרי הדברים כבר בתחילתו, במידה והנך מעוניין בקבלת הסברים נוספים תוכל לקרוא הסבר מפורט על כך בהמשך המאמר.

שיטה זו אינה פועלת על פי  " ידע " בזיהוי כיוון שוק המעוף, שכן אנו מאמינים שכל רגע נתון הכל יכול להיות, אלא על פי היכולת לבצע ניהול סיכונים מתקדם ביותר באמצעות מערכת המסחר האוטומטי Go4iTrader   ( הדברים האמורים במאמר זה מתאימים גם לכותבי אופציות בהתאמה )

 

להלן עקרי שיטת המסחר
1. עד השעה 9:55 ( ביום הפקיעה (יום חמישי בבוקר ) עליך להזין נקודות לאחר הפקיעה ) עליך להזין מספר פקודות כניסה בבוקר - למספר סטרייקים שונים ומספר נקודות כניסה שונות בכול סטרייק לכל אופציה ( במידה וסוחרים עם מספיק אופציות ) על מנת ליצור מעין רשת שנותנת מענה לכל מצב שוק( דשדוש, הליכת השוק לכיוון אחד, תנודתיות ).
2.עליך להזין נקודות יציאה \ נקודות כניסה שונות כפי שמוסברות בהמשך על מנת לתת מענה למצבי שוק שונים ולא " להחליט לשוק " מה עליו לעשות בהתאם לפוזיציה שלך.
3.עליך להזין ברובוט המסחר האוטומטי פקודות דריכה מחדש, התהפכות משורט ללונג וההפך והוספת אופציות לפוזיציה מרווחת כפי שיוסבר בהמשך על מנת לסחור תמיד עם כיוון השוק וליצור יחס רווח \ הפסד גדול בהרבה לטובת הרווח. הוספת האופציות תתבצע על פי רמות הסיכון הנוספת שאתה מעוניין לקחת ( אתה יכול למשל להוסיף אופציות כאשר אתה מרווח בכול הסטריקים או בחלקם וזאת על פי רמות הסיכון שאתה מעוניין לקחת ).
4.עליך לחסל פוזיציה עד השעה 17:30-34.  ( ביום א' עד השעה 16:30 ) במידה ואתה לא נמצא על יד המחשב בסוף יום המסחר, על מנת שלא תישאר עם אופציות ליום המסחר הבאה, עליך להזין ברכיב " פקודות מסחר עם שעון " חיסול פוזיציה וחיסול פקודות - זכור, מסחר יומי זה מסחר יומי !

 


קיימת אפשרות, לסולידיים, לא לסחור עד סגירת המסחר אלא לקבוע יעד רווח ולסגור את היום - גם זה בצורה אוטומטית על ידי רכיב מסחר מתאים לכך ( רכיב מסחר אוטומטי בתשואה ).


להלן מספר עובדות אשר ידועות על התנהגות מדד המעו"ף, שימוש בהם עשוי להגדיל משמעותית את הסיכוי להרוויח.


1
. מדד המעו"ף תמיד יבצע תנועה - " לא תראה גרף של קו ישר " הן במחיר האופציה והן במדדים ( ת"א 25 \ גלום ).

 

2. מחיר של " אופציה יקרה " ( אופציה בתוך הכסף ) עולה מהר יותר ויורד מהר יותר " מאופציה זולה " ( אופציה מחוץ הכסף ).

 

3. אופציות מעו"ף עשויות לעלות עשרות אחוזים ולעתים אף מאות אחוזים ובימים קיצוניים גם אלפי אחוזים.


להלן אלגוריתם מסחר ( שיטת מסחר ) אשר מבוסס על שלושת העובדות הנ"ל:

א. עד השעה 9:55 חייבות להיות מוזנות לתוכנת המסחר האוטומטי פקודות כניסה ויציאה לאופציות מעו"ף, לכיוון למעלה ולכיוון למטה.

( כלומר פקודות ללונג ופקודות לשורט ) כ 1.5-2 נקודות גלום מהערך הנוכחי של הגלום באותה שעה - לכל צד, כלומר אם הגלום בשעה 9:54 עומד על 1280 אזי פקודה לכניסה ללונג תהיי ב 1282~ ופקודה לכניסה לשורט תעמוד ב 1278~.

כיצד העלינו את הסיכוי להרוויח ? - כל יציאה מהרצועה הנ"ל ( בין אם יש מהלך כלפי מעלה בין אם למטה ) אתה סוחר עם כיוון השוק.
[קרא עוד +]

על פי האמור בסעיף 1 ( עובדות אשר ידועות על התנהגות המעו"ף ) " המעוף תמיד יבצע תנועה ", כאשר אתה מזין פקודה לכיוון למעלה ופקודה לכיוון למטה אתה למעשה מכסה את 2 האפשרויות הקיימות לכיוון הגרף כאשר אתה יוצר רצועה שהגרף כלוא בה. לאחר שהזנת פקודה למעלה ופקודה למטה בצירוף עם העובדה שהמעוף " כלוא " בין 2 הנקודות שהזנת, כל יציאה מהרצועה 1282-1278 יכניסו אותך לכיוון שגרף הגלום יחל לנוע, במידה והגלום ממשיך לאותו כיוון תוכנת המסחר האוטומטי Go4iTrader תנעל לך רווח בהתאם להוראות שהזנת, במידה והגלום חוזר לרצועה, התוכנה מפעילה סטופ לוס אוטומטי וממתינה שוב ליציאה הבאה מהרצועה.

 


פקודות מסחר אוטומטי המומלצות לעבודה: כניסה אוטמטית לפוזיציה, פקודות עוקבות, טריילינג סטופ, סטופ לוס, סטופ - טייק פרופיט, רובוט מסחר אוטומטי.ב. בנקודות הכניסה שהחלטת עליהן עליך להיכנס עם מספר סטרייקים במקביל - התמודדות עם בעיית התאמת הסטופ לוס.

טעות נפוצה מאוד, בקרב חלק גדול מסוחרי אופציות המעו"ף, הינה שהם חושבים כי עליהם רק " לזהות את כיוון השוק ", לא כך !! על הסוחר גם לדעת להתאים גם את הסטופ לוס המתאים לאופציה שבחר לסחור בה, שכן לא פעם הסטופ לוס מופעל ומיד לאחר מכן רואים את האופציה הולכת לכיוון שהסוחר ציפה שהיא תלך.(מיותר לציין כי מסחר באופציות מעוף ללא ביצוע סטופ לוס הינו הימור לכל דבר ! )

 

כיצד העלינו את הסיכוי להרוויח ? בצורה של כניסה עם מספר סטרייקים במקביל אנו מצלחים לשרוד יותר זמן בטרייד במידה והמעוף עשה תנועה מנוגדת לצפיות שלנו ומאפשרים לעצמינו סיכוי גדול יותר להרוויח.
[קרא עוד +]

על מנת לתת מענה לבעיית חוסר היכולת של הסוחר להתאים את הסטופ לוס לאופציה בה הוא סוחר, על הסוחר לסחור עם 3-4 סטרייקים במקביל, בצורה זו הסוחר נותן מענה גדול יותר לאי היכולת שלו להתאים את הסטופ לאופציה בה הוא סוחר בכך שהוא מנסה מספר אפשרויות \ קומבינציות שונות. לדוגמה :הסוחר החליט כי בפריצה של מדד 1282 הוא ירכוש 4 אופציות קול 1340 בשווי 1800 ש"ח כל אחת והזין לתוכנת המסחר האוטומטי, סטופ לוס של 80 ש"ח במידה והטרייד כשל. הסיכוי כי האופציה תרד לשער 1720 ( שער הסטופ ) קיים ועם הגיעה מחיר האופציה לשער 1720 האופציה תיזרק והסוחר יישאר "בגדר " ללא פוזיציה עם סיכוי לא קטן לראות את מחיר האופציה חוזר למחיר אותו הוא רכש אותה ואף לראות את האופציה עולה למחירים גבוהים בהרבה מהמחיר אותה הוא רכש. הפתרון לבעיה זו על פי עובדה 2 ( עובדות שידועות על התנהגות המעוף -מחיר של " אופציה יקרה " ( אופציה בתוך הכסף ) עולה מהר יותר ויורד מהר יותר " מאופציה זולה " ) הוא לסחור עם 3-4 סטרייקים שונים במקביל. נסביר, בדוגמה הקודמת ראינו כי סטופ לוס של 80 ש"ח על כל הכמות נותן סיכוי לא קטן לראות את האופציה נזרקת במחיר מסוים ועם סיכוי לא קטן להמשיך לעלות לאחר שהסוחר עם כול הפוזיציה שלו על הגדר.

להלן דוגמה מספרית במידה וסחרנו עם 3 סטרייקים שונים, בהנחה כי החליט הסוחר לקנות אופציות קול. אם הגלום פרץ 1280, אנו נרכוש מספר אופציות במקביל, בשערים הבאים בסטרייקים שונים 1800 ש"ח, 1200 ש"ח ו 750 ש"ח. כאשר לכל אופציה נזין בתוכנת המסחר האוטומטית סטופ לוס של כ- 80  ש"ח, על פי העובדה על המעוף שהוזכרה לעיל ( 2 ), אופציות שנות במחירים שונים " נעות " במהירות שונה ולכן, אם אנו בכיוון הפוך לשוק, כלומר רכשנו את הקולים והשוק החל לרדת, האופציה שעולה 1800 ש"ח תיזרק ראשונה לשוק מאחר וזו עובדה על המעוף , " אופציה יקרה נעה מהר יותר מאופציה נמוכה הן בעליה במחיר והן בירידה במחיר " אם ( אחרת נמשיך את הטרייד עם 2 סטרייקים ) השוק ימשיך לרדת האופציה שעלתה 1200 ש"ח תיזרק אך עדיין נישאר בטרייד עם האופציה שעלותה 750 ש"ח עם סיכוי שהשוק יחל לעלות ולא נזרקנו מכול הפוזיציה וייתכן אף שנצא מרווחים רק בגלל האופציה שעלותה 750 ש"ח.

פקודות מסחר אוטומטי המומלצות לעבודה: כניסה אוטמטית לפוזיציה - כאשר יוזנו כניסות ל 3-4 סטרייקים שונים במקביל, פקודות עוקבות, טריילינג סטופ, סטופ לוס, סטופ - טייק פרופיט.

 ג. כאשר אתה נכנס לטרייד עליך להזין לכל סטרייק מספר פקודות לקיחת רווח שונות.

 

מאחר ואף אחד אינו יודע את עוצמת התנועה באופציה שהוא נמצא בה, כלומר אינו יודע עד מתי האופציה תעלה לערך המקסימלי ואם תעלה, עליך לתת מענה לכל מצב אפשרי, החל ממצב שמחיר האופציה יעלה עשרות שקלים בודדים וירד חזרה וכלה בעליה של מאות שקלים, אף אחד אינו יודע היכן הטייק פרופיט המתאים על מנת להרוויח בצורה האופטימלית ביותר - להרוויח כמה שיותר ( עליך לתת מענה לשוק מדשדש, לשוק שעולה או יורד בכיוון אחד ולשוק תנודתי ).

כיצד העלינו את הסיכוי להרוויח ? מאחר ואנו לא יודעים מה הנקודה האופטימלית בה הרווח הוא מקסימלי עלינו לתת מענה לכלל האפשריות הקיימות.

 

[קרא עוד +]

דוגמה מספרית : נניח כי החלטת כי הכניסה ללונג תתבצע בגלום 1282, במידה ורכשת 3 אופציות קול שהעלות שלהן לצורך הדוגמה 1800 שקלים כל אחת, אם אתה בכיוון השוק מחיר האופציה יעלה, אך כאמור אינך יודע מהי הנקודה האופטימלית ליציאה, כלומר איפה הנקודה הגבוה ביותר במחיר האופציה שאליה תגיע במהלך הזה, האם תמכור בנקודה ספציפית את כול האופציות כאשר עלתה למחיר למשל 1850 ש"ח או שמא תמתין עם כולן ואז יש סיכוי שהמחיר ירד לשער קניה ואף חלילה יופעל סטופ לוס, או שמחיר האופציה ימשיך לעלות מאות שקלים, לכן עליך לשים בתוכנת המסחר האוטומטי Go4iTrader מספר פקודות אוטומטיות שונות, אשר יתנו מענה לכל סוג ועצמה של תנועה, החל מתנועה של עשרות שקלים בודדים וכלה בתנועה שתיתן לך את ההזדמנות להרוויח מאות שקלים לאופציה. בסעיף הקודם הזכרנו כי עליך לקחת 3-4 סטרייקים שונים במקביל בסעיף זה אנו ממליצים לתת לכל אופציה ( או מספר אופציות במידה והנך סוחר עם כמויות גדולות ) בכול סטרייק הזדמנות שונה. לדוגמה, נניח כי קנינו 3 אופציות קול 1340 במחיר של 1800 ש"ח עלינו לשים פקודות טריילינג סטופ לאופציה אחת כאשר פקודות הטריילינג סטופ שומרת על הרווח מצד אחד ומצד שני לא מאפשרת לאופציה לעשות תיקון שלפעמים הכרחי על מנת לעלות לערך גבוה בהרבה יותר, כלומר אם מחיר האופציה עלה 50 שח כבר לנעול רווח, פקודות טריילינג נוספת עם יותר סיכון ועם אפשרות להרוויח יותר אם אתה בכיוון השוק כאשר בפקודה זו אתה נועל רווח אחרי 80 ש"ח ונותן מידת תנודתיות מותרת מהשיא של 130 ש"ח למשל, במצב זה אתה מאפשר לשוק לשלם לך לא מעט אם אתה בכיוון כלומר כל עוד לא ירדה האופציה 130 ש"ח מהשיא אתה עדיין ממשיך להרוויח, ופקודה אחת של טייק פרופיט, כלומר אם האופציה עלתה 80 שח לנעול 40 שח רווח וכמה שהאופציה תעלה לאחר מכן עד סוף היום לא ממשים ( סטטיסטית כ -3  ימים בחודש האופציה תשלם מאות שקלים ) במידה והנך רוצה להעלות את הסיכון וכך גם את האפשרות להרוויח יותר אתה יכול לשים למשל 2 פקודות סטופ - טייק פרופיט ופקודת טריילינג סטופ אחת - הכול נקבע בהתאם לצורה שהחלטת לנהל את הסיכונים שלך.

פקודות מסחר אוטומטי המומלצות לעבודה: כניסה אוטומטית לפוזיציה, פקודות עוקבות, טריילינג סטופ, סטופ לוס, סטופ - טייק פרופיט. הערה: עליך לשים נקודות לקיחת רווח שונות.

 


ד. במידה ונזרקת מהפוזיציה ( בין אם בסטופ לוס, בין אם בטייק פרופיט ) חובה עליך להיכנס בפריצה הבאה !

כאמור בסעיף ב' אף אחד אינו יודע מה גודל הסטופ לוס האופטימלי שמתאים לגודל האופציה, לצערנו הרב לא פעם נמצא את עצמינו נזרקים מכל 3-4 הסטרייקים, נשארים "בגדר " והשוק ממשיך ללכת לאותו כיוון שציפינו.

כיצד העלינו את הסיכוי להרוויח ? על ידי שימוש ברובוט מסחר אוטומטי אשר, בין היתר, דורך פקודות כניסה ויציאה מחדש במידה ואתה בגדר, בצורה זו אתה למעשה הולך עם כיוון השוק במשך כל הזמן שהוא הולך לכיוון אחד ובכך מתאפשר לך להרוויח מספר ימים בחודש לא מעט רווח לכל אופציה מאחר ויש ימים שהמדד הולך לכיוון אחד בלבד.

[קרא עוד +]

על מנת למנוע מצב שבו אתה בגדר והשוק ממשיך ללכת לאותו כיוון שצפית עליך להזין פקודות כניסה נוספות בפריצה הבאה. לדוגמה, נניח כי רכשנו אופציות קול בגלום 1280, במידה ונזרקנו מכל 3-4 הסטרייקים ( או מחלק מהם ) בגלום 1279 והגבוה בטרייד הזה היה גלום 1282, חובה עליך להכניס שוב בפריצה הבאה של גלום 1282 שהרי קיימת אפשרות כי המעוף יעלה לערך גבוה בהרבה ואתה לא תשתתף במהלך

פקודות מסחר אוטומטי המומלצות לעבודה:
רובוט מסחר אוטומטי אשר תפקידו, בין היתר, לדרוך פקודות כניסה לפוזיציה ויציאה ממנה - מחדש

 


ה. כאשר תוכנת המסחר האוטומטית Go4iTrader נעלה לך רווח ואתה יודע שאתה מרווח, הוסף אופציות לפוזיציה שלך !


כאמור בסעיף 3 ( עובדות אשר ידועות על המעוף " אופציות מעו"ף עשויות לעלות עשרות אחוזים ולעיתים אף מאות אחוזים ובימים קיצוניים גם אלפי אחוזים " ) על מנת לשמור על מאזן של רווח גדול משמעותית מהפסד, עלינו מלבד העניין של לקיחת רווח גדול משווי הסטופ לוס, להשתמש בתכונת המעוף שמחיר של  אופציה עשוי עשרות, מאות ואף לעתים אלפי אחוזים.

כיצד העלינו את הסיכוי להרוויח ? מצב בו אתה נכנס עם כמות קטנה בתחילת הטרייד אשר עשויה להפעיל סטופ ומסכנת את הכסף שלך, אך שאתה נכנס עם אופציות נוספות כאשר אתה מרווח אתה מסכן רווח ומאפשר לעצמך -  ביום טוב - לקחת מאות אחוזים לכמות גדולה בהרבה של אופציות ממה שאתה סוחר בדרך כלל, כלומר כל מנה נוטספת שלקחת הסטופ שלה ממון על ידי הטייק של המנה הקודמת.

[קרא עוד +]

כאשר תוכנת המסחר האוטומטי Go4iTrader נעלה לך רווח, וכשאתה מבחין שאתה מוכן לסכן חלק מהרווח - עליך להוסיף עוד מנות נוספות של אופציות על מנת להגיע למצב שאתה מרוויח כמה שיותר עם כמות גדולה משמעותית מהכמות עמה אתה נכנס בהתחלה. רכיב מסחר אוטומטי בתוכנה Go4iTrader מאפשר לך להזין מבעוד מועד הוראות אוטומטיות בהן המערכת תוסיף עוד אופציות בצורה אוטומטית, הן בעקבות נעילת רווח לפוזיציה הקודמת והן בעקבות תשואה חיובית שתחליט כי היא אופטימלית עבורך ושאתה מוכן להוסיף עוד אופציות לפוזיציה.


פקודות מסחר אוטומטי המומלצות לעבודה: רובוט מסחר אוטומטי.


 

ו. במידה והגלום תיקן 3-6 נקודות גלום מהשיא \ מהשפל עליך להתהפך בפוזיציה.

כידוע המסחר באופציות מעו"ף מאוד תנודתי, ולכן אסור " להינעל " על צד אחד, עליך לקבל החלטה מהו התיקון ( שינוי כיוון בשוק ) - אם במחיר האופציה ואם במדד הגלום שעליך להתהפך כיוון בשוק, כלומר מעבר משורט ללונג ולהפך.

כיצד העלינו את הסיכוי להרוויח ? אתה תמיד הולך עם כיוון השוק - אם השוק עולה אתה עם לונג , אם השוק יורד אתה עם שורט.

[קרא עוד +]

לא פעם אנו מוצאים כי לקחנו כיוון מסוים במעוף והמעוף הולך לאותו כיוון ובמהלך היום כיוון המעוף מתהפך מעליה לירידה וההפך, עליך לקבל החלטה מהי הנקודה שעליה \ ירידה ממנה, בין במחיר האופציה ובין במדד הגלום שבה אתה משחרר את הצד שאתה מחזיק בו ונכנס לצד האחר.

פקודות מסחר אוטומטי המומלצות לעבודה: רובוט מסחר אוטומטי.


 

ז. עליך להזין בתוכנת המסחר Go4iTrader פקודה אוטומטית לחיסול כל הפוזיציה שלך בתיק ההשקעות שלך בין השעות 17:30-17:34

כיצד העלינו את הסיכוי להרוויח ? מסחר יומי - ללא הימורים על צד כזה או אחר שיעלה \ ירד בבוקר שלמחרת - כל יום הוא יום מסחר חדש.

[קרא עוד +]

זה המקום להזכיר כי " שינה עם אופציה " הינה הימור לכל דבר מאחר ואין לך שליטה על גודל ההפסד ויכולת להפעלת סטופ לוס.


פקודות מסחר אוטומטי המומלצות לעבודה:
פקודות מסחר אוטומטי בהתניית שעון.

 


 

עד כה הוסברה צורת עבודה ( אלגוריתם מסחר )  וכיצד היא תורמת להעלאת הסיכוי שלך להשיג תשואות חיוביות במסחר באופציות מעו"ף.

 

להלן הסברים ממוקדים יותר על האלגוריתם ( שיטת מסחר ) ופרמטרים שונים אשר מומלצים להזנה בתוכנת המסחר האוטומטית Go4iTrader, אשר מאפשרים לך לסחור באופציות מעוף תוך שילוב ניהול סיכונים מתקדם ביותר אשר הכרחי במסחר באופציות מעוף !


המלצות פרמטרים לכניסה לפוזיציה :


בחירת האופציה \ הסטרייקים למסחר יומי :

עובדה
ידועה כי המסחר ב אופציות מעוף בתחילת החודש ( לאחר הפקיעה ) הרבה פחות תנודתי מהמסחר בסוף חודש ( לקראת הפקיעה ) ולכן עלינו להתאים לעצמינו את האופציות ( הסטרייקיים ) בהם נסחר. ידוע שבתחילת החודש מחיר האופציות יחסית אינו תנודתי מידי לכן נסחר עם אופציות " יקרות " יותר ( אופציות סביב הכסף ) ולקראת ההתקרבות לפקיעה נסחר עם אופציות יותר " זולות " ( אופציות מחוץ לכסף ).הסיבה לפעולה בצורה כזו נעוצה בעובדה שאם למשל נסחר באופציה שהשווי שלה 1800 ש"ח ימים ספורים לפני הפקיעה, התנודתיות, עקב העצבנות שקיימת בשוק, תזרוק אותנו מהר מאוד בסטופ לוס מהאופציה, בהתאמה לתחילת החודש, אם נסחר עם אופציה שעולה מעט כסף גם אם ניקח מהלך לא נצליח להרוויח מאחר ובתחילת החודש, בדרך כלל, מחירי האופציות אינם תנודתיים.

- ניתן, בנוסף, לסחור גם באופציות שבועיות יחד עם האופציות החודשיות מאחר וגם בימים עם תנועה של 3-5 נקודות ניתן יהיה להרוויח טוב יותר. מומלץ באופציות השבועיות לסחור באופציות במחיר של עד 500 ש"ח מאחר ובאופציות אלה המסחר דליל יחסית.

להלן הנוסחה שעשויה לעזור לך בבחירת הסטרייקים המתאמים למסחר יומי :

בתחילת חודש ( תחילת חודש = מיד לאחר הפקיעה ) נסחר עם 3 סטרייקים, כאשר מחיר האופציה הגבוה הוא כ- 1800 ש"ח ואת 2 הסטרייקים מתחת, כלומר אם אנו בתחילת החודש נסחר עם קול 1340 אשר נניח לצורך ההמחשה השווי שלו 1800 ש"ח, אז נסחר במקביל גם עם קול 1350 וקול 1360 שהשווי שלהם פחות מ 1800. כל שבוע שעובר מהחודש יורדים במחיר האופציה הגבוה ב 200 ש"ח לערך. כלומר בשבוע השני האופציה הגבוה תהיי במחיר של 1600, בשבוע השלישי במחיר של 1400 ש"ח וברבעי במחיר של 1200 ש"ח.כאמור מתחת לאופציה הגבוה אשר צוינה לעיל ניקח עוד 2 סטרייקים ( זולים יותר במחיר ), כאשר בשבוע הפקיעה ניקח 3 סטריקים. ( סה"כ נסחר עם 4 סטרייקים בשבוע הפקיעה ) כניסה לפוזיציה ( קניה או כתיבה של אופציות מעו"ף ) בעזרת תוכנת המסחר האוטומטי Go4iTrader תתבצע בפריצה של גלום ו \ או מחיר האופציה - לסולידיים מומלץ להזין פריצה של מחיר וגם פריצה של גלום ( ניתן להזין בתוכנת המסחר גם התניית מחיר של 2 אופציות נוספות והשהיה בשניות ), לפחות סולידיים, פריצה של אחד מהם.הכניסה הראשונה בבוקר מומלצת על פי נקודות גלום ואילו יתר הכניסות במהלך היום, מומלצת כניסה בהתניית מחיר האופציה מאחר ולא פעם הסטייה יורדת במהלך היום, מחיר האופציה יורד, הגלום פורץ גבוה יומי ( או נמוך ) אך בפועל מחיר האופציה טרם פרץ וזה מקום לפריצות שווא.

מומלץ להיכנס במספר מנות עד שמגיעים לכמות אופציות המבוקשת בהפרש של כ 0.2- 0.7 נקודות גלום או אם במחיר האופציה 20-60 שח בין מנה על מנת להימנע ממצב שנכנס עם כל הכמות ותתרחש פריצת שווא וכפועל יוצא הפעלת סטופ לוס על כל הכמות הגדולה.

דוגמה מספרית : נניח והחלטנו כי נקודות הפריצה שלנו היא בגלום 1282, אזי בתוכנת המסחר האוטומטי נזין מנה אחת ( מכל סטרייק אופציה או כניסה עם סטרייק אחד ) בגלום 1282 מנה שנייה בגלום 1282.30 ומנה שלישית בגלום 1282.60 בצורת כניסה זו, במידה ולמשל הגלום יפרוץ את 1282 ויגע ל 1282.40 וירד חזרה אל מתחת 1282 והופעל סטופ לוס, לא נכנסו עם כל המנות והסטופ לוס שיופעל, יופעל על חלק מהכמות ולא כל הכמות כולה, צורת עבודה זו אינה מונעת לחלוטין התמודדות עם פריצות שווא אך מנהלת סיכונים בצורה חכמה ויעילה יותר ומאפשרת לך לשלוט כמה שיותר בסיכון שאתה מוכן לקחת.המלצות לפרמטרים ליציאה מפוזיציה:

כאמור בהמלצות הנ"ל, עלינו להזין מספר פקודות יציאה שונות למספר אופציות מעו"ף שונות מסטרייקים שונים על מנת לתת מענה לכל מצב מסחר, שוק מדשדש, שוק תנודתי ושוק אשר " הולך לכיוון אחד " בצורה קיצונית.

המלצות פרמטרים להזנת סטופ לוס אוטומטי :
 
מומלץ להזין סטופ לוס במחיר של 60 - 100 ש"ח לאופציה - תלוי במחיר האופציה .(להזכירך על פי האמור בהמלצות הנ"ל, במידה ונזרקת בסטופ לוס או בטייק פרופיט עליך להיכנס מחדש אם התרחשה פריצה נוספת )

להלן מדרגות המחיר

אופציה במחיר של 400 - 1000 ש"ח = 60-70 ש"ח סטופ.
אופציה במחיר של 1000- 1500 ש"ח = 70-90 ש"ח סטופ.
אופציות מעוף במחיר של 1500 -2300 ש"ח = 100-140 ש"ח סטופ.

 

להלן המלצות מסחר ברכיב טריילינג סטופ אוטומטי :

בעזרת רכיב הטריילינג סטופ האוטומטי, אשר מורכב ממנגנון מתקדם המאפשר שמירה על כספך מיד עם היווצרות רווח, אתה יכול לנהל את הסיכונים שלך במסחר באופציות מעו"ף ברמות שונות, בהתאם לאופי הסוחר שבך ובהתאם למצב השוק / המרחק מהפקיעה. במידה והשוק הולך בכיוון שחזית אתה יכול לנעול רווח קטן יחסית כבר מההתחלה ולאחר מכן רכיב הטריילינג סטופ האוטומטי ישמור על נקודת יציאה ב X שקלים מהגבוה במחיר האופציה. ( או נקודות גלום תלוי במה שברחת ) בעזרת מנגנון הטריילינג סטופ המתקדם, אשר בנוי מ 2 מידות תנודתיות מותרות שונות אתה נותן מענה למהלך קטן, לדוגמה, נניח כי האופציה עלתה ב 60 ש"ח מהמחיר שרכשת אותה, אתה כבר יכול לנעול רווח של למשל 20 ש"ח ולאחר מכן מיד עם נעילת רווח זו המערכת תשמור על 120 ש"ח מהגבוה בטרייד, דבר המאפשר לך לאחר שכבר נעלת רווח, לקחת מהלך גדול יותר, תלוי בסיכון שאתה מוכן לקחת.

דוגמה מספרית מומלצת אשר נותנת מענה לסוחר אשר מנסה לקחת מהלך ארוך (למצב של שוק תנודתי אשר הולך לכיוון אחד כללי )
נניח כי רכשנו את אופציות מעוף במחיר של 1000 ש"ח והזנו את הפרמטרים הבאים ברכיב הטריילינג סטופ ( Trailing Stop )

בשדה " רווח מבוקש " = 40 ש"ח.
בשדה " תנודה מותרת  " = 80 ש"ח.
בשדה " מידת תיקון  "= 130 ש"ח.
*סטופ לוס בהתאם לאמור בסעיף לעיל ברכיב הסטופ לוס.

הסבר: במידה ומחיר אופציית המעוף עלה לשער 1120 ש"ח ( 40+ 80 ) רכיב הטריילינג סטופ האוטומטי ינעל רווח של 40 ש"ח ( כפי שהזנת בשדה " רווח מבוקש " ) ומיד תתאפשר " נשימת אוויר " ( מידת סבלנות לתיקונים במהלך הטרייד ) לאופציה במרחק של 130 ש"ח מהגבוה בטרייד ( כפי שהזנת בשדה " תנודה מותרת " ), כלומר כל עוד מחיר האופציה לא ירד ב 130 ש"ח מהגבוה בטרייד אנו עדיין נשארים בטרייד וממשכים להרוויח אם המחיר ירד ב 130 ש"ח מהשיא, האופציה תיזרק לשוק, אפשרות זו מקנה לנו את היכולת, מצד אחד לנעול רווח קטן, אם היה, ומצד שני לנסות להרוויח את כל המהלך שהאופציה עשתה פחות 130 ש"ח ( או כל רווח אחר אותו הגדרנו במידת תיקון  )

דוגמא מספרית מומלצת אשר נותנת מענה לסוחר אשר מנסה לקחת מהלך קצר ( למצב של שוק מדשדש ) כאמור, חלה עלינו החובה לתת מענה למצבי שוק שונים בכול יום מסחר שהרי אף אחד אינו יודע איך השוק הולך להתנהג, אנו צרכים להזין מספר פקודות טריילינג סטופ אוטומטי ובהם מידות תנודתיות שונות מותרת, אשר נותנות מענה למצבי שוק שונים תוך כדי שליטה ברמת הסיכון אשר אתה מאפשר לעצמך לקחת בכול טרייד.
למשל:

רווח מבוקש = 30 ש"ח.
תנודה מותרת = 50 ש"ח.
מידת תיקון = 90 ש"ח.

בצורה זו אנו נותנים מענה לתנועה קטנה יחסית שהתרחשה במחיר האופציה. לאחר עליה של 80 ש"ח במחירי האופציה ( 30 + 50 ) אנו כבר נועלים רווח ושומרים על 90 ש"ח מהגבוה בטרייד, כלומר כל עוד מחיר האופציה לא ירד ב 90 ש"ח מהגבוה בטרייד אנו ממשכים להרוויח ורואים את השער לביצוע מתעדכן ביומן הפקודות של תוכנת המסחר האוטומטית עם כל 10 ש"ח שהאופציה עולה. להזכירך, ככל שהערך שאתה מזין ב"תנודה מותרת " קטן יותר, אתה מצד אחד נועל רווח מהר, אך מאידך עלול להיזרק מהר ולא לקחת מהלך גדול מאחר ולא אפשרת לאופציה " אוויר לנשימה " ( מידת סבלנות לתיקונים ) על מנת להמשיך לעלות, לכן עליך להזין מספר פקודות עם מספר ערכים שונים על מנת לתת מענה לכל מצב שוק אפשרי, בין אם שוק מדשדש שבו תרצה לקחת מעט רווח " ולברוח " ובין אם שוק תנודתי שבו תרצה לקחת כמה שיותר רווח.

חשוב להזכיר כי התפיסה של שיטת המסחר המוצגת במאמר זה, דורשת ממך להזין בתוכנת המסחר האוטומטית את 2 האפשרויות הנ"ל אשר מוצגות בדוגמאות המספריות, כלומר לתת מענה למצב של שוק מדשדש ולמצב של שוק תנודתי ולא " להחליט לשוק " מה הוא אמור לעשות בהתאם לצפיות שלך, אלא פשוט לתת מענה לכל מצב שהשוק יחליט שהוא עושה באותו יום מסחר אתה את המענה כבר תזין ל תוכנת מסחר.

 

יתרונות וחסרונות בשימוש ברכיב טריילינג סטופ אוטומטי שאנו צרכים לקחת בחשבון כאשר אנו מזינים ערכים:
יתרונות - הרווח נשמר ב X שקלים מהגבוה בטרייד כפי שהגדרת בשדה מידת תיקון, אם השוק "מתקן " ( הולך נגד מה שצפית ) הרווח שלך נשמר.
חסרונות - לעתים לאחר שנזרקנו מהטרייד נניח לאחר שירד ב 130 ש"ח מהגבוה, קיימת אפשרות כי מחירי האופציה ימשיך לעלות ואתה כבר בגדר ממתין לפריצה באה.

- על החסרון שקיים בשימוש ברכיב הטריילינג סטופ ניתן להתגבר על ידי שימוש ברכיב הטייק פרופיט ולכן יש להזין גם פקודת טייק פרופיט לחלק מהאופציות וגם פקודת טריילינג סטופ לחלק אחר מהאופציות שאתה קונה ( או כותב ) על מנת לתת מענה לכל מצב בשוק.


להלן המלצות יציאה מפקודות טייק פרופיט אוטומטי

 


פקודה זו משמשת כמתן מענה לימים בהם התנועה באופציות מעוף קיצונית לכיוון צד אחד, כלומר שוק עולה או יורד חדות. המטרה להרוויח את כל המהלך, להזכירך מתוך עובדות אשר ידועות על המעוף " אופציות מעוף עשויות לשלם עשרות ואף מאות אחוזים ביום " בעזרת רכיב זה אתה " נועל פעם אחת רווח " ולאחר מכן לא משנה מה שמתרחש בשוק אתה נשאר בפוזיציה עד אשר מחיר נעילת רווח מגיע - במידה הגיע. במידה ולא הגיע אז סגירת האופציה תתבצע לקראת סגירת המסחר כאמור בין השעות 17:30-34 כאשר סטטיסטית אתה עשוי להרוויח כ 3 פעמים בחודש מאות שקלים לאופציה במידה ותנהג כמוזכר לעיל.
בשונה מרכיב הטרייליג סטופ אותו הזכרנו בסעיף הקודם, כאשר אתה סוחר עם רכיב טייק פרופיט, לא קיימת מידת סבלנות לתיקונים בשוק, כל עוד אתה בכיוון אתה מרוויח, כל עוד האופציה לא ירדה למחיר הסטופ לוס או למחיר " נעילת הרווח".

להלן דוגמא מספרית אשר מומלצת להזנה בתוכנת המסחר האוטומטית ברכיב סטופ - טייק פרופיט

רווח מבוקש = 30 ש"ח.
תנודה מותרת  = 50 ש"ח.

משמעות הזנת הפרמטרים האלה בפועל הינה שבמידה וקנית אופציה והמחיר שלה עלה ב 80 ש"ח ( 30 +50 ) התוכנה תנעל רווח של 30 ש"ח ותשאיר "מידת סובלנות " לתיקון במחיר האופציה, בשלב ראשון של 50 ש"ח. כל עוד מחיר האופציה לא הגיע לשער נעילת הרווח אנו עדיין נשארים בטרייד גם אם מחיר האופציה עלה וירד מאות שקלים.

דוגמה מספרית נוספת:
נניח כי אופציית מעו"ף נקנתה בשער 1000 ש"ח, בשדה הסטופ לוס הזנו 60 ש"ח, והוזנו הפרמטרים הבאים:

רווח מבוקש =40 ש"ח.
תנודה מותרת = 80 ש"ח.

במידה ומחיר האופציה הגיע ל 1120 שח בקונה, מיד נראה כי הסטופ לוס בממשק למשתמש במערכת המסחר האוטומטי יתעדכן מ 940 ש"ח - הסטופ לוס המקורי - למחיר 1040 ש"ח מאחר והזנת למערכת לנעול 40 שח רווח אם היה מהלך של 120 שח. כל עוד שער 1040 לא יגיע, אנו נישאר בפוזיציה במשך כל יום המסחר.

במצב זה - כ 3 פעמים בחודש ( סטטיסטית ) אתה עשוי להרוויח למעלה מ 400 ש"ח לאופציה.
ופעם במספר שבועות אף למעלה מ 1000 שח לאופציה !

יתרונות - בשימוש ברכיב זה - אתה עשוי להרוויח מאות שקלים לאופציה.
חסרונות - אתה עשוי לראות את מחיר האופציה עולה במאות שקלים ויורד חזרה לשער אותו נעלת ובפועל להרוויח מעט יחסית לרווח שהיה בשיא המהלך.

- על החסרון שקיים בשימוש ברכיב הטייק פרופיט ניתן להתגבר על ידי שימוש ברכיב הטריילינג סטופ  ולכן יש להזין גם פקודת טריילינג סטופ  לחלק מהאופציות וגם פקודת טייק פרופיט לחלק אחר מהאופציות שאתה קונה ( או כותב ) על מנת לתת מענה לכל מצב בשוק.

בדוגמה שלנו, אם רכשת אופציה במחיר של 1000 ש"ח והיא עלתה למחיר 1120 ש"ח, ננעל הרווח ב 1040 ש"ח ומחיר האופציה הגיע לשער 1400 ש"ח וירד שוב ל 1040 ש"ח, אתה תרוויח 40 ש"ח בלבד ! למרות " שעל הנייר ", בשיא המהלך אופציית המעוף שילמה 400 ש"ח מנקודות הכניסה המקורית שלך.

בל נשכח כי אתה אמור להזין - כחלק בלתי נפרד משיטת המסחר - גם פקודות טריילינג סטופ אוטומטי לאופציות אחרות בפוזיציה שלך, כחלק משיטת המסחר אשר ישמרו לך על רווח כאשר מחיר האופציה יעלה 400 שח משער הקניה שלך ושוב ירד, כך שגם אם השוק תיקן אתה עדיין מרוויח בפקודות המסחר האחרות!

פרמטרים להזנה ב רובוט המסחר האוטומטי

כאמור, לרובוט המסחר האוטומטי 3 תכונות מרכזיות, אשר עשויות לשפר משמעותית את היכולת שלך לסחור באופציות מעוף:

- דריכה מחדש של פקודות מסחר אוטומטי.
- הוספת אופציות לפוזיציה מורווחת.
- היפוך פוזיציה ממצב של לונג לשורט וההפך בהתאם להתנהגות השוק.

להלן פרמטרים מומלצים לדריכה מחדש של פקודות מסחר אוטומטי :

דריכה מחדש במחיר האופציה = 20-60 ש"ח
דריכה מחדש בגלום = 0.3-0.6 נקודות גלום.
הוספת אופציות לפוזיציה מרווחת = כאשר המנה קודמת שלקחת ננעלה ברווח.

משמעות דריכה מחדש - אם נזרקת מהאופציה הן בסטופ לוס והן בטייק פרופיט ואתה נמצא על " הגדר " מיד עם הפריצה מחדש בין אם במחיר האופציה ובין אם במדד הגלום, רובוט המסחר האוטומטי יכניס אותך מחדש לפוזיציה על מנת שלא תפספס את המהלך אם הוא ממשיך לאותו כיוון.

יתרונות :אם השוק הולך לכיוון אחד אתה מרוויח את כל המהלך מכיוון וכל פעם שאתה נזרק מהפוזיציה שלך בין בסטופ בין בטייק פרופיט אתה עם כיוון השוק מאחר וכל פעם הרובוט דורך מחדש את הפקודה שמכניסה אותך בפריצה הבאה של השוק.

חסרונות :לעתים דריכה מחדש עשויה להכניס אותך בפריצת שווא ( בל נשכח שאם לא ננסה להיכנס בפריצה הבאה גם לא נרוויח )


פרמטרים להתהפכות משורט ללונג וההפך

סטופ של הרובוט בין 3-6 נקודות גלום, התהפכות משורט ללנוג וההפך בין 3-6 נקודות גלום, כאשר הסטופ שיוזן יהיה בערך מספרי קטן מנקודות ההתהפכות על מנת שקודם הרובוט יזרוק אותך מהפוזיציה שאתה מחזיק בצד אחד ולאחר מכן יכנס לצד המנוגד.

יתרונות :אתה תמיד עם כיוון השוק, בין אם הוא הולך לכיוון אחד ובין אם הוא מתהפך.
חסרונות :אתה עשויי להתהפך משורט ללונג וההפך ולראות את השוק ממשיך ללכת לכיוון המקורי.

דוגמה לדריכה מחדש ולהתהפכות

בשדה "דריכה מחדש " במחיר = 50 ש"ח.
בשדה סטופ של מדד = 5.1 נקודות גלום.
בשדה התהפכות של מדד = 5.5 נקודות גלום.

דריכה מחדש

מה יתרחש בפועל בהנחה ואלה הנקודות שהוזנו -
נניח ורכשנו אופציית קול במחיר של 1000 שקלים בגלום 1282 ומחיר האופציה עלה ל 1120 וצורך הדוגמה נעלנו רווח של 40 ש"ח, האופציה ירדה ל 1040 ונזרקנו ברווח של 40 ש"ח ואנו כרגע על הגדר. הזנת 50 ש"ח בשדה דריכה מחדש תגרום לתוכנה להכניס אותך פעם נוספת לקול במידה ועלה ב 50 שח מעל הגבוה בטרייד הקודם ( 1120 שח ) כלומר 1120+50 = 1170 שח בשער זה תוכנת המסחר תכניס אותך שוב לאופציית הקול ומיד גם תצמיד לטרייד זה פקודות סטופ או כל פקודה אחרת שבחרת לדרוך מחדש!

התהפכות

כידוע שוק המעוף תנודתי ודורש "ראש פתוח, לשינוי מגמה. אנו עשויים לראות את המעוף עולה למשל 20 נקודות ויורד אותן חזרה, תמיד כמובן שנרצה ללכת עם כיוון השוק! בשימוש במנגנון ההתהפכות אנו למעשה הולכים עם השוק לכל כיוון שהוא הולך.

נניח כי נכנסנו לאופציית קול בגלום 1282 ולשמחתנו הגלום עלה לגלום 1292 למשל, מנקודה זו הגלום יכול כמובן גם לרדת את אותם נקודות שעלה ואף למטה מכך עם התרחשויות שנות במעוף, לכן במנגנון הרובוט אם הזנו בשדה סטופ 5.1 נקודות גלום הרובוט יזרוק את כל פוזיציית הלונג ( אם למשל שמת פקודות טרילינג או סטופ טייק שלא התממשה כי לא הגיע ליעדי המימוש שלה ) ולאחר ירידה של 5.5 נקודות גלום מהשיא הוא ירכוש פוטים ואם המהלך למטה ימשיך אתה מרוויח גם ממנו !

באותה צורה אם לאחר הירידה השוק החל לעלות הרובוט יכניס אותך שוב ללונג ואתה שוב עם כיוון השוק!

הוספת אופציות לפוזיציה מרווחת
אחת מהתכונות של רובוט המסחר האוטומטי היא האפשרות להזין לו מבעוד מעוד פקודות להוספת אופציות לפוזיציה מרווחת, בין אם הפוזיציה מרווחת בנקודות גלום ובין במחיר האופציה, בין אם בהתניית כל התשואה בתיק ובין בהתניית הרווח באופציה ספציפית.
הסבר:
על מנת להגיע למצב שבו הרווח גדול משמעותית מההפסד, כאמור בתכונות ידועות על המעוף " אופציה יכולה לעלות עשרות אחוזים ואף מאות אחוזים ביום", עליך להתחיל את המסחר עם מספר אופציות קטן ( יחסית ), שאותן אתה מסכן באפשרות לביצוע סטופ לוס, אך כאשר אתה בפוזיציה מרווחת עליך להוסיף אופציות כל פעם שאתה יודע שתוכנת המסחר האוטומטי נעלה רווח למנה הקודמת שהוספת, כלומר אתה מסכן רווח, כאשר אתה יודע שאת הסטופ של האופציות הנוספות כבר " מימנת " מהרווח של האופציות הקודמות שלקחת. !
לדוגמא
נניח כי התחלת לסחור עם 6 אופציות, כמובן אינך יודע מה עוצמת המהלך שהחל, בהנחה והרווחת 130 ש"ח לאופציה, עליך להזין - מבעוד מועד - לרובוט המסחר האוטומטי, כי על כל רווח של 130 שח באופציה, עליו להוסיף עוד 2 אופציות נוספות לפוזיציה ובכך לאחר רווח של 130 ש"ח, אתה סוחר עם 8 אופציות, אם התרחשה עליה נוספת במחיר האופציה , של 260 ש"ח מהכניסה המקורית, רובוט המסחר האוטומטי מוסיף עוד אופציות וכך ככל שהאופציה עולה אתה מוסיף עוד, במצב הזה אתה עשוי להרוויח מהלך של מאות שקלים לאופציה עם כמות גדולה בהרבה מהכמות המקורית, כאשר סיכנת רווח ולא את הקרן.

 


לסיכום

לאחר שקראנו כל כך הרבה על האלגוריתם תמצתנו את עיקרי הדברים.

1. עד השעה 9:55 ( ביום פקיעת אופציות מעו"ף (יום חמישי בבוקר ) עליך להזין נקודות לאחר הפקיעה ) עליך להזין מספר פקודות כניסה בבוקר - למספר סטרייקים שונים ומספר נקודות כניסה שונות בכול סטרייק לכל אופציה ( במידה וסוחרים עם מספיק אופציות ) על מנת ליצור מעין רשת שנותנת מענה לכל מצב שוק.

2.עליך להזין נקודות יציאה \ נקודות כניסה שונות כפי שהוסבר לעיל על מנת לתת מענה למצבי שוק שונים ולא " להחליט לשוק " מה עליו לעשות היום בהתאם לפוזיציה שלך!.

3.עליך להזין ברובוט המסחר האוטומטי פקודות דריכה מחדש, התהפכות והוספת אופציות לפוזיציה מרווחת כפי שהוסבר לעיל על מנת ללכת תמיד עם כיוון השוק וליצור יחס רווח \ הפסד גדול בהרבה לטובת הרווח, הוספת האופציות תתבצע על פי רמות הסיכון שאתה מעוניין לקחת.

4.עליך להזין ברכיב " פקודות מסחר עם שעון " חיסול פוזיציה וחיסול פקודות בשעה 16:36-38 במידה ואנו לא נמצאים על יד המחשב באותם שעות של סוף היום על מנת שלא נישאר עם אופציות ליום המסחר הבאה - מסחר יומי זה מסחר יומי !

קיימת אפשרות, לסולידיים, לא לסחור עד סגירת המסחר אלא לקבוע יעד רווח ולסגור את היום - גם זאת בצורה אוטומטית על ידי רכיב מסחר מתאים לכך.

 

האמור לעיל נותן מענה לימים בהם קיימת תנועה בשוק האופציות

לצערנו חלק מיימי המסחר הקיימים בחודש מאופיינים בדשדוש לכן הפתרון אשר משלים את האלגוריתם ( שיטת המסחר ) המוצעת הוא פתרון למצב של שוק "עומד במקום " - אסטרטגיות אופציות מעו"ף - כתיבות אוכפים ושוקתות וסגירתם לקראת סגירת המסחר \ כשיש רווח של עשרות שקלים בודדים.(כ 100 ש"ח ומעלה)  אסטרטגיות מעו"ף ניתן לסחור בהם על ידי תוכנת מסחר יעודית.

חשוב מאוד - במידה ולא התמדת יום אחד בהזנת הפרמטרים כפי שהוזכרו לעיל לתוכנת המסחר האוטומטית Go4iTrader אתה מפחית את הסיכוי שלך להרוויח בהיבט החודשי מאחר ואף אחד אינו יודע מתי יגיע יום נהדר מבחינת תשואה בו תרוויח מאות שקלים לאופציה ומתי יגיע יום לא טוב בו תפסיד עשרות שקלים בודדים.

אנו ממליצים לך לקרוא את מאמרים שוק ההון על מנת להעלות משמעותית את הידע שלך בתחום ה מסחר בבורסה בכלל ובתחום ה מסחר באופציות מעו"ף בפרט, מאמרים אשר עשויים להקנות לך כלים שונים להתמודדות עם קשיי המסחר.

הנך מוזמן ליצור קשר ולהתחיל לסחור באופציות מעוף בצורה מקצועית אשר תשפר משמעותית את הסיכוי שלך להשיג תשואות חיוביות, כמו כן הנך מוזמן ליצור קשר ולהצטרף לקבוצת רכישה הכולללת תנאים אטרקטיבבים במיוחד, שירותי מסחר מתקדמים, עמלות מסחר זולות במיוחד ואף כוללים קבלת מערכת מסחר אוטומטי ללא תשלום !


- במידה וישנם המלצות לשיפורים בשיטת המסחר, כמובן שנשמח לשמוע !

גולשים שהתעניינו במאמר זה התעניינו גם :
פורום שוק ההון

•מידע זה מוגש כאינפורמציה בלבד.
•אין במאמר זו להוות המלצה או חוות דעת בקשר לעיסוק במסחר בבורסה.
•קבלת החלטה כלשהי המתבססת על מאמר זה הינה על אחריותו של הקורא בלבד.

מסחר אוטומטי זה Go4it