צור קשר

חדשות האתר

 


הקלק כאן ותוכל ליהנות מעדכונים שוטפים ומהטבות שונות

חדש - קבוצת רכישה לביצוע מסחר בבורסה בחו"ל - תנאים אטרקטיביים במיוחד - לפרטים והצטרפות צור קשר

מסלולי מסחר בבורסה בישראל - תנאים אטרקטיביים במיוחד - צור קשר

לקבלת מידע נוסף אודות מערכות מסחר אוטומטי, מסחר בבורסה בארץ ובחול ועוד 0522963563 go4it@017.net.il

למעבר לזירת הפורומים לחץ כאן

 

 

מסחר בחוזים עתידיים – Futures

מסחר בחוזים עתידיים – Futures

מסחר בבורסה כולל בין השאר מסחר בחוזים עתידיים. חוזה עתידי פירושו התחיבות למכור או לקנות סחורה (בכמות מסוימת) בעתיד, בתאריך קבוע מראש ובמחיר שאף הוא מוסכם מראש.

מוצר פיננסי מעניין וחשוב

המסחר בחוזים עתידיים מהווה חלק בלתי נפרד מתוך מערכת מסחר. מסחר בחוזים עתידיים  מהווה מוצר מרכזי במערכת הפיננסית של השווקים הגלובאליים. מדובר במוצר המהווה חלק חשוב מזירת המסחר של  החקלאים המשווקים את תוצרתם בשווקי העולם. החוזים העתידיים עשויים לגדר עבורם סיכונים שלהם חשופים מוצריהם בבורסות הסחורות העולמיות.

במסחר בחוזים עתידיים יש סימן מוסכם לתאריכי פקיעת התוקף שלהם:  לכל חודש סימן נפרד המיועד ומיוחד לו. פקיעת התוקף ממחישה את אורך החיים הקצוב והמוגבל של כל חוזה.

שוק פורה לספקולנטים ולמגדרי סיכונים

לא רק חקלאים מבצעים חוזים עתידיים- גם ספקולנטים, הצופים כי ייווצרו תנודות מחיר בשורק או בנכסי בסיס שונים. הם רוצים לנצל את המומנטום כדי "לעשות מכה" ולגרוף רווחים באמצעות רכישת חוזים אלה. מי שסבורים, לדוגמה, כי שוק המניות גבוה וכי צפויות בו ירידות, ימכרו חוזים עתידיים.

מי שעוד עושים שימוש בשוק זה הם גופים או אנשים פרטיים המבקשים להגן על עצמם מסיכוני השוק באמצעות חוזים עתידיים. בכך הם רוכשים "תעודת ביטוח" – במירכאות או בלעדיהן אל ידי מכירת חוזה עתידי או קנייתו. דוגמה לכך עשויות להיות חברות תעופה, המבקשות להגן על עצמן מפני עליית מחירי הנפט בעולם ומניעה אותן לרכוש חוזי Long. המשמעות היא שחרף עלייה בלתי נמנעת בהוצאות הייצור, עשויות חברות התעופה להרוויח מהעלייה במחירי הנפט.

מגדרים (Hedgers) - הינם אנשים או גופים המנסים להגן על עצמם מסיכוני שוק אליהם הם חשופים באמצעות שוק החוזים העתידיים, המאפשר להם לרכוש "ביטוח" באמצעות רכישה או מכירה של חוזה עתידי. למשל, חברת תעופה המעוניינת להגן על עצמה מפני עליית מחירי הנפט חייבת לקנות חוזי LONG כך שבמידה והנפט יעלה אומנם החברה תספוג עלויות ייצור גבוהות יותר אך תרוויח מהעלייה במחירי הנפט.

יתרונות המסחר בחוזים עתידיים

מסחר בחוזים עתידיים מאפשר ומזמן נגישות לאלפי מוצרים, פיסיים וניירות ערך מסוגים שונים הנסחרים 24/7 . מסחר זה מייתר סיבוכים ביורוקראטיים וצורך להמרה תכופה של מטבעות. נוסף לכך- מסחר זה מתבצע ללא מתווכים וגוזרי קופונים. המשמעות היא קיומו של פער מזערי בין שער הקנייה לבין שער המכירה. על מנת לקבל מידע ופרטים נוספים על אודות סוג זה של מסחר מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע.


• מידע זה מוגש כאינפורמציה בלבד.
• אין במאמר זו להוות המלצה או חוות דעת בקשר לעיסוק במסחר בבורסה.
• קבלת החלטה כלשהי המתבססת על מאמר זה הינה על אחריותו של הקורא בלבד.