חדשות האתר

 


הקלק כאן ותוכל ליהנות מעדכונים שוטפים ומהטבות שונות

חדש - קבוצת רכישה לביצוע מסחר בבורסה בחו"ל - תנאים אטרקטיביים במיוחד - לפרטים והצטרפות צור קשר

מסלולי מסחר בבורסה בישראל - תנאים אטרקטיביים במיוחד - צור קשר

לקבלת מידע נוסף אודות מערכות מסחר אוטומטי, מסחר בבורסה בארץ ובחול ועוד 0522963563 go4it@017.net.il

למעבר לזירת הפורומים לחץ כאן

 

 

טכנולוגיה בשוק ההון - בעד או נגד?

טכנולוגיה בשוק ההון - בעד או נגד?

תחום המסחר בשוק הבורסה קיים כבר כמאה שנה, ועדיין בועט ופועם עוד היום. לפני מאה וגם חמישים שנה, הטכנולוגיה הקיימת הייתה שונה בהרבה ופחותה מזו הקיימת היום. השינויים הטכנולוגיים שהמאה ה-21 מביאה עמה, גוררים דעות חלוקות ומגוונות לגבי שילוב של טכנולוגיות במסחר בבורסה. הבאנו לפניכם קצת משני הצדדים על מנת להציג בפניכם תמונת מידע מלאה שתעזור לכם לגבש דעה עצמאית בנושא.

בעד – טכנולוגיות יעילות מקלות את המסחר בבורסה

דוגמא אחת לטכנולוגיה שמקלה מאוד את מלאכת המסחר בבורסה היא מערכת מסחר אלקטרונית. שימוש במערכת שכזו מאפשר לעקוב בצורה פשוטה ויעילה אחר תנועות הקשורות לתיק ההשקעות שלכם. לפני שני עשורים, טכנולוגיה שכזו לא הייתה קיימת עבור שימוש פרטי וביתי, אך כיום כל סוחר, גם המתחיל ביותר, יכול לעקוב אחר שינויים בהרכבי תיקי השקעות.

לפני המצאת המחשב, המסחר בבורסה היה מבוסס על מידע פנימי. תהליכים התרחשו על סמך ניחושים והימורים, או מידע סודי אותו מחזיקים מספר בעלי כוח מרכזיים. שיטת מסחר שכזו ריכזה את כל הכוח המסחרי של שוק ההון בידיהם של מספר פלגים מרכזיים שניווטו את שינויי הבורסה לפי צרכיהם האישיים. כיום, שימוש בטכנולוגיה והיי-טק עבור מסחר בבורסה הופך את המידע זמין ונגיש לציבור, ובשל כך את התחרות בשוק ההון ליותר בריאה ואמיתית.

נגד – שימוש בטכנולוגיות מתקדמות יכול לשבש תהליכי מסחר טבעיים

לפני מספר שנים קבוצה של צעירים פיתחו טכנולוגיה המאפשר לזהות בזמן אמת שינויי רכישה בחברות גדולות וארגוני ענק. הטכנולוגיה המורכבת על גבי קופסאות שמותקנות בסמוך למבנים של החברות אחריהן הצעירים רצו לעקוב הינה טכנולוגיה המשדרת באופן מידי מידע מדויק לגבי נפחי תנועה משתנים. באמצעות זיהוי שינויים גדולים בנפחי תנועה, ניתן להגיע למצב של רכישה או מכירה באופן מיידי, ובכך גם לגריפת רווחים נאים. טכנולוגיה זדונית נוספת מאפשרת לקבל שידורים אודות תנועות במערכות מסחר פרטיות ומסחריות, ובכך לצבור מידע על שינויים ברכישות.

אז מה עדיף?

באופן כללי ניתן לומר שהחסרונות של שימוש בטכנולוגיה עבור מסחר בבורסה הם מזעריים ונחותים לעומת היתרונות העצומים שההתפתחות הטכנולוגיה הביאה עמה. השימוש בטכנולוגיות מסחר משפר את שוק ההון, פותח את שערי המידע בצורה חופשית וגלויה, ומפזר את הכוח מבעלי המידע אל העם. עם זאת, חשוב לזכור כי ישנן טכנולוגיות שיכולות להטות תהליכי מסחר, ויש לנהוג במשנה זהירות בשילוב של טכנולוגיות המבצעות שינויים בתהליכי מסחר.

• מידע זה מוגש כאינפורמציה בלבד.
• אין במאמר זו להוות המלצה או חוות דעת בקשר לעיסוק במסחר בבורסה.
• קבלת החלטה כלשהי המתבססת על מאמר זה הינה על אחריותו של הקורא בלבד.