חדשות האתר

 


הקלק כאן ותוכל ליהנות מעדכונים שוטפים ומהטבות שונות

חדש - קבוצת רכישה לביצוע מסחר בבורסה בחו"ל - תנאים אטרקטיביים במיוחד - לפרטים והצטרפות צור קשר

מסלולי מסחר בבורסה בישראל - תנאים אטרקטיביים במיוחד - צור קשר

לקבלת מידע נוסף אודות מערכות מסחר אוטומטי, מסחר בבורסה בארץ ובחול ועוד 0522963563 go4it@017.net.il

למעבר לזירת הפורומים לחץ כאן

 

 

כחלק מהרצון של חברת Go4it להוזיל את עמלות המסחר בבורסה ולדאוג לשירותי מסחר מתקדמים לחוג לקוחותינו, הקמנו קבוצת רכישה.

קבוצת הרכישה מתמקדת בהוזלת עמלות מסחר ושירותי מסחר, הושגו תנאים אטרקטיביים במיוחד אשר ניתן לקרוא עליהם בקישור עמלות מסחר ושירותי מסחר בבורסה. על מנת לפשט את תהליך ביצוע מסחר בבורסה, ריכזנו מגוון תשובות לשאלות אשר עשויות להתעורר כאשר אתה מעוניין להתחיל לבצע מסחר בבורסה בכלל ובאמצעות חברות בקבוצת רכישה בפרט. מסחר בבורסה


- להלן השאלות, תוכל להקליק על כל שאלה והתשובה תופיע בפניך. במידה וישנם שאלות נוספות שאתה חש כי רצוי שיופיעו כאן נשמח אם תודיע לנו ונעדכן בהקדם.

כל מה שרצית לדעת על מסחר בבורסה

מהו חשבון מסחר בבורסה ?

חשבון מסחר בבורסה הוא חשבון שדרכו תוכל להעביר הוראות קנייה ומכירה של ניירות ערך שונים, בין יתר ניירות הערך שתוכל לסחור בהם: אג"ח, קרנות נאמנות, מניותאופציות מעוף, מק"מ ועוד בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

מהו בית השקעות ?

בית ההשקעות ( כמו גם הבנקים בישראל ) הוא חבר הבורסה לניירות ערך בתל אביב שדרכו יכולים לקוחות פרטיים לפתוח חשבון למסחר ולסחור בשוק ההון בישראל ( מרבית בתי ההשקעות מספקים גם שירותי מסחר בבורסה בחו"ל ) חבר בורסה נקרא גם ברוקר.

האם כספי המופקד בחשבון בבית השקעות בטוח ומוגן ?

בהחלט, כספך מופקד בחשבון נאמנות.

" חשבון נאמנות " אינו מוגדר בחוק הנאמנות במשפט הישראלי, אך ניתן ללמוד מסעיף מרכזי בו מספר דברים :

נאמנות מוגדרת כ" זיקה לנכס שעל פיה חייב נאמן להחזיק או לפעול בו לטובת נהנה ".

ולעניין תשובה לשאלה הנזכרת לעיל, כספנו שנמצא בבית השקעות מוחזק בחשבון נאמנות כאשר:

" הנאמן " הוא בית ההשקעות בו נפתח חשבון ההשקעות.

" הנהנה " הוא המשקיע שהעביר את חשבון המסחר שלו מהבנק לבית ההשקעות.

" הנכס " הוא בעצם חשבון ההשקעות שלו.

ניתן לראות, כי בית ההשקעות מחויב על פי חוק להחזיק ולפעול בחשבון ההשקעות לטובת בעל החשבון.

פתיחת חשבון מתבצעת בנפרד לכל בעל חשבון על מנת למנוע טעויות ובין בעלי חשבונות שונים או פעולה בחשבון ניתנת לביצוע רק באמצעות הוראה בכתב של בעל החשבון. חשבונות ניירות הערך של הלקוחות נפתחים ומנוהלים על ידי הלקוחות בנפרד מחשבון הנוסטרו של בית ההשקעות.

החוק מחייב את בתי ההשקעות להחזיק את יתרות המזומנים של הלקוחות בחשבונות נאמנות בבנקים הגדולים. משמעות הדבר שיש הפרדה מלאה ומוחלטת בין הנכסים של הלקוחות להון העצמי של בית ההשקעות. הכסף המזומן של הלקוחות מוחזק על ידי בית ההשקעות בנאמנות ואסור לו לעשות כל שימוש בכסף למעט הפקדתו בפיקדונות שקליים יומיים שאת הריבית שהוא מקבל בגינם הוא מחויב לזכות את הלקוח.

נקודה נוספת וחשובה היא - ניירות הערך של הלקוח שבחשבונו מופקדים למעשה במסלקה של הבורסה לניירות ערך וזה מהווה הגנה נוספת על כספו של המבצע מסחר עצמאי. בנוסף כל בית השקעות הוא חבר בורסה המחויב לספק בטחונות על פי חוק.

על פי הנ"ל ניתן לראות כי כספו של המבצע מסחר עצמאי בבורסהדרך בית השקעות מוגן ושמור בדיוק כמו שהוא הפקיד אותו במערכת הבנקאית בישראל.

האם אוכל לבצע אותן פעולות בחשבוני שנמצא בבית ההשקעות כמו בחשבוני בבנק ?

לא. חשבון בבית השקעות משמש למסחר בניירות ערך בלבד ואינו מאפשר ביצוע פעולות כמו בחשבון בבנק, לא ניתן לנהל חשבון עובר ושב בדרך הרגילה והמוכרת כלומר אין אפשרות לנפק כרטיס אשראי, צ'קים, העברת משכורת ועוד.

מהם היתרונות של ביצוע מסחר עצמאי בבורסה דרך בתי ההשקעות לעומת הבנקים ?

היתרונות הם רבים ומגוונים, להלן מספר יתרונות מרכזיים, באפשרותך לקרוא אודות יתרונות נוספים בקישור היתרונות בביצוע מסחר עצמאי דרך קבוצת רכישה.

עמלות - העמלות שתשלם עבור קניה ומכירה של ניירות ערך דרך בתי השקעות, אטרקטיביות וזולות יותר מהעמלות שמשלמים לקוחות אשר סוחרים דרך המערכת הבנקאית, אתה משלם רק עבור ביצוע פעולות קנייה ומכירה בלבד. כמו כן לא קיימות עמלת אי ביצוע הוראת קנייה או מכירה, עמלת מינימום, עמלת ביטול הוראה, עמלת מימוש זכויות, עמלת קבלת דיווידנד ועמלות נוספות שונות ומשונות שהבנק גובה. כאמור העמלה שתשלם במסחר מול בית ההשקעות היא רק עבור ביצוע קניה ומכירה של ניירות הערך נקבעת על פי היקף הפעילות ואופי הפעילות שלך.

מערכות מסחר
 - בתי השקעות מאפשרים ללקוחותיהם עבודה עם מערכת מסחר מתקדמות כגון מערכת FMR, מערכת מסחר אוטומטי של חברת Go4it ועוד, וזאת ללא התחייבות להקיף פעילות גבוה במיוחד הנהוג במערכת הבנקאית.

קבלת ריבית גבוהה יותר על הכסף
 - הכסף המזומן שנמצא בחשבונכם בבית השקעות יצבור, בדרך כלל בצורה אוטומטית, ריבית שנתית הגבוהה משמעותית מהריבית שתקבל על כספך שמופקד במערכת הבנקאית, לא פעם אף גבוהה מרבית שתקבל בתוכנית חיסכון בבנק.

שירות -מסחר בשוק ההון דרך בתי השקעות מותאם יותר מאשר מסחר דרך המערכת הבנקאית בהיבטים של שירות לקוחות, שירות טכני, חדרי מסחר, טלפנים, מערכות מסחר ועוד. השירות שתקבל כאשר תבצע מסחר בבורסה מול בתי ההשקעות הינו אמין, מהיר, מותאם אישית ונוח יותר מאשר דרך המערכת הבנקאית.

כיצד מתנהל תהליך פתיחת חשבון בפועל והצטרפות לקבוצת הרכישה ?

על מנת להצטרף לקבוצת הרכישה עליך להשאיר פרטיך באתר, לפנות באיי מייל או בטלפון דרך דף צור קשר עם חברת Go4it ונציג מבית ההשקעות שבו נפתח חשבון ההשקעות יחזור אליך תיאום פגישה.

הפגישה תארך כחצי שעה עד שעה ובמהלכה תקבל הסבר מפורט על צורת העבודה, מערכת המסחר האינטרנטית ושירותי מסחר שונים שבאפשרותך לקבל עם פתיחת החשבון. בפגישה זו תחתום על מסמכים לפתיחת חשבון, ותזדהה באמצעות תעודת זהות ותעודה נוספת.

תהליך פתיחת החשבון הינו פשוט ומהיר וכולל מספר שלבים:


הסכם - חתימה על הסכם סטנדרטי לכל בתי ההשקעות בארץ.

זיהוי הלקוח - בית ההשקעות חייב לבצע זיהוי לקוח פנים מול פנים, באמצעות אחד מעובדיו ותעודות מזהות של הלקוח.

הפקדת כספים - על הלקוח להפקיד כסף לחשבון ההשקעות שפתח, ניתן להעביר כספים אל בית ההשקעות מבתי השקעות שונים ומהבנקים עצמם.

קבלת אישור - קבלת אישור על פתיחת החשבון והפקדת הכסף וכן שם משתמש וססמה למערכות המסחר.

אילו מסמכים עלי להציג בפני נציג בית ההשקעות בעת פתיחת החשבון ?

בעת פתיחת החשבון עליך להציג לנציג בית ההשקעות תעודת זהות בתוקף.

וכן תעודה מזהה נוספת כגון רישיון נהיגה, תעודת מילואים, חוגר וכדומה.

תוך כמה זמן נפתח החשבון ?

מספר ימים לאחר חתימת החוזה. לאחר שתפקיד את הכסף המיועד למסחר יינתן לך שם משתמש וססמה להפעלת החשבון ומסחר עם מערכת מסחר.

קיימים מספר גדול של של בתי השקעות, כיצד אדע מי מהם המתאים לי ביותר ?

ככלל בכול תחומי החיים, עליך ערוך סקר שוק בין מספר מתחרים, במקרה של מסחר עצמאי אנו ממליצים לך לערוך סקר שוק בין מספר בתי השקעות, עליך להתאים בעבורך תנאי מסחר המתאימים לפעילותך האישית, עליך להתמקד במחירי עמלות המסחר, לדרוש מערכות מסחר מתקדמת ככל הניתן ( חברי קבוצת הרכישה מקבלים הטבה בלעדית - מערכת מסחר אוטומטי בחינם של חברת Go4it ), מהו המינוף, האם ניתן אשראי, מהי ריבית העו"ש, מקצועיות וזמינות הטלפנים בחדר המסחר ועוד.
לאחר שסיכמת את כל העלויות ותנאי המסחר שקיבלת מכול בתי ההשקעות תוכל להשוותם לתנאי המסחר שתוכל לקבל במסגרת חברות בקבוצת רכישה בעניין עמלות מסחר ושירותי מסחר בבורסה, אתה בוודאי תבין כי חברות בקבוצת הרגישה תורמת לא מעט.

כיצד אני יכול לסחור באפיקי השקעה שונים כגון אופציות מעוף, מניות ויתר אפיקי ההשקעה הנסחרים בבורסה לניירות ערך בת"א ?

לאחר פתיחת החשבון והעברת הכסף לחשבונך, תקבל הרשאות למערכת מסחר המקושרת הן לחשבונך האישי בבית ההשקעות והן לבורסה. באמצעות מערכת מסחר זו תוכל לסחור בכל אחד מאפיקי ההשקעה הנסחרים בבורסה, מסחר באופציות, מסחר במניות ויתר ניירות הערך.

אני מעוניין לפתוח חשבון משותף עם חבר, האם הדבר אפשרי ?

ן בהחלט, ניתן לפתוח חשבון משותף. לפגישה יצטרכו להגיע כלבעלי החשבון וכן להציג תעודות מזהות.

מהו הערך המוסף שאני מקבל בפתיחת חשבון דרך קבוצת הרכישה?

חברות בקבוצת רכישה בתחום הנדל"ן הביאה להוזלה משמעותית לכל אחד מחברי הקבוצה, גם בתחום ביצוע מסחר עצמאי תוכל להשיג הטבות רבות ותנאי מסחר אטרקטיביים. כל אחד מחברי הקבוצה נחשב כמי שמבצע הקיף פעילות גדול במיוחד ובהתאם לכך מקבל הטבות רבות, בין יתר ההטבות ניתנת אף הטבה בלעדית - קבלת מערכת מסחר אוטומטי למסחר עצמאי בחינם. תוכל לקרוא רבות על ההטבות בביצוע מסחר עצמאי דרך קבוצת הרכישה וכן על מסלולי מסחר בבורסה.

מהם עמלות הקניה והמכירה של מניות, אג"ח, אופציות מעוף וכן מסחר בחו"ל ?

בעיקרון העמלות משתנות מלקוח ללקוח ובהתאם לאופי הפעילות שלו, מכיוון שחברי קבוצת הרכישה נהנים מהטבות בלעדיות, תוכל קרוא בקישור מסחר בבורסה על מסלולי מסחר עצמאי.

נניח והפקדתי כסף לחשבון שפתחתי בבית השקעות, ואני לא מעוניין לסחור בכול הכסף, האם אני מקבל ריבית ?

בשונה מהנהוג במערכת הבנקאית בישראל, יתרות המזומן בחשבון בבית ההשקעות צוברות ריבית יומית בצורה אוטומטית המוזרמת לחשבון הסוחר בסוף כל חודש.

יש לי חשבון בבית השקעות אחר ואני רוצה לעבור בית השקעות, האם ניתן להעביר ניירות ערך מבית השקעות אחר ?

כן, ניתן להעביר ניירות ערך מכל מקום אחר שאתה מעוניין , מכל בית השקעות וכן גם מחשבון אשר נמצא במערכת הבנקאית.

האם העברה של ניירות ערך מבנק או מבית השקעות אחר נחשב לאירוע מס ?

לא, במידה ובעלי החשבון זהים בשני הברוקרים השונים, אחרת זה נחשב לאירוע מס.

האם באפשרותי להעביר הפסד הון מברוקר לברוקר?

לא, הפסד הון לא ניתן להעברה.

שאלה טכנית - לאחר שפתחתי חשבון למסחר, כיצד אני מפקיד כסף לחשבון זה ?

לכל בית השקעות קיימים מספר חשבונות אליהם ניתן להעביר כסף, בהתאם לברוקר ולבנק שאתה מעוניין להעביר אליו . כסף זה יועבר לחשבון הנאמנות שנפתח על שמך, לאחר שליחת האסמכתא ( בפקס ).

כיצד אני יכול להעביר כסף מבית ההשקעות לחשבוני בבנק ?

על מנת להעביר כסף מחשבונך בבית ההשקעות לחשבונך בבנק כל שעליך לעשות הוא לשלוח פקס לבית ההשקעות הכולל פרטי חשבון להעברה, חתימה ופרטי הזדהות שונים. ניתן להעביר כל סכום שתרצה מחשבונך בברוקר לחשבון אחר על ידי העברה בנקאית.

כיצד ניתן להצטרף לקבוצת הרכישה ?

זה פשוט - כל שעליך לעשות הוא להשאיר פרטי התקשרות בדף צור קשר עם חברת Go4it , מספר טלפון, מייל וכו ונציג מבית ההשקעות ישוב אליך בהקדם

 
 

לפרטים נוספים,גולשים אחרים שגלשו בדף זה התעניינו גם ב :

מסחר באופציות
איך לסחור בבורסה ? מסחר בבורסה למתחילים

• מידע זה מוגש כאינפורמציה בלבד.
• אין במידע זה להוות המלצה או חוות דעת בקשר לעיסוק במסחר בבורסה.
• קבלת החלטה כלשהי המתבססת על מידע זה הינה על אחריותו של הקורא בלבד.

מסחר בבורסה

כולנו שמענו את השם המפורסם – הבורסה, ולא סתם, מדובר הרי בשוק הגדול בעולם – שוק המניות. בשוק זה נסחרות כל המניות של כל החברות הנסחרות בעולם, ובו נקבעים ערכים כספיים בסדר גודל של מדינות. פעמים רבות שינוי תדיר בערכים כספיים יכול להיות שווה לנו הרבה מאוד כסף, במידה ונדע לנצל את שלל האפשרויות העומדות לרשותינו בעת ביצוע מסחר בבורסה, ייתכן ונצליח להגיע לרווחים יפים ממסחר במניות.

מהי הבורסה?

הבורסה היא השוק העולמי למסחר במניות. כל חברה שמעוניינת לגייס הון, יכולה לעשות זאת באמצעות הנפקה לשוק הפתוח. הנפקת מניות מאפשרת לגורמים חיצוניים לחברה לרכוש אחוזי שליטה בחברה, וליהנות מההטבות להם זכאים בעלי השליטה בחברה. על ידי רכישת המניה, הרוכש נעשה שותף ומעביר כסף בצורה פעילה לחברה או לארגון. ערכן של מניות יכול להשתנות בהתאם למאפיינים רבים המרכיבים את הבורסה, ולכן כאשר נקנה מניה במחיר נמוך ונמכור אותה במחיר גבוה, אפשרויות הרווח יכולות להיות גדולות מאוד.

האם כל אחד יכול לבצע מסחר בבורסה?

ברמת העיקרון כן. הרי מדובר בפעולות רכישה של מניות הפתוחות לציבור הרחב. ניתן לבצע רכישות דרך ברוקר מומחה אך לא בהכרח, ניתן לבצע רכישה של מניות באופן עצמאי או באמצעות מערכות מסחר המחוברות בצורה ישירה לרשת הבורסה.

אפשרויות מסחר אוטומטי

בעידן בו אנו חיים, שהשפע הטכנולוגי סובב אותנו בכל מקום, נפתחות בפנינו שפע של אפשרויות ועזרים טכנולוגיים לשיפור כל חוויה של מסחר בבורסה. אפשרויות מסחר אוטומטי ברשת הבורסה מאפשרות לסוחרים רבים לבצע פעולות ולהישאר מעודכנים בכל רגע ורגע בחיבור בשלט רחוק – מהבית, בסלון, או במשרד. ניתן לבצע רכישות בצורה מכוונות על גבי מערכות מסחר כלליות, או לרכוש מערכת מסחר אוטומטית לשימוש אישי.

מסחר בבורסה למתחילים – החיים קלים עם מערכת מסחר

מערכת מסחר היא המזכירה הפרטית שלנו בכל הקשור למסחר בבורסה. המערכת תזכיר לנו, תבדוק את השינויים הנדרשים, תוודא מולנו שינויים שהורינו לבצע, ותעקוב אחר הפעולות אותן אנו מעוניינים לבצע. מערכת מסחר יעילה תשפר כל תהליך של מסחר בבורסה על ידי הצבת מטרות ויעדים בצורה ברורה, ואפשרויות מעקב מתקדמות המאפשרות לבצע שינויים בצורה קלה ופשוטה. בנוסף, מערכות מסחר אוטומטיות מכילות בדרך כלל כלים תומכי החלטה, שהם למעשה כלים המאפשרים הצגה של ניתוחי מצבים אפשריים לפי תסריטים נתונים מראש על ידי הסוחר או על ידי התוכנה. שילוב של תכנת מסחר הופך את המסחר בבורסה לקל הרבה יותר.